Sztuka XXI wieku

To content | To menu | To search

Tag - malarstwo współczesne

Entries feed - Comments feed

Tuesday, March 29 2011

Techniki sztuki współczesnej

rzezba1.jpgSztuka to nadanie realnego kształtu wizją artysty. To stworzenie za pomocą różnorodnych środków tego, co na pozór nie uchwytne, nieokreślone.

W raz z rozwojem człowieka a zatem i cywilizacji artysta dostał szereg narzędzi do ręki, między innymi urządzenia multimedialne, elektroniczne, laser, światło, różnorodne materiały wytwórcze (między innymi tkaniny, szkło, metal, aluminium, drewno, papier). Stąd też powstanie unikalnych projektów, które jeszcze kilka lat wstecz nie miałyby prawa zaistnieć, a także bogatych technik sztuki współczesnej. Do najczęściej stosowanych technik sztuki należą technika malarska (asamblaż, olejna, witrażowa, akryl, fresk, gwasz, pastel, tempera), technika rzeźbiarska (relief płaski, wypukły, wklęsły), technika graficzna (sitodruk, drzeworyt, miedzioryt, akwaforta, litografia), a także grafika komputerowa oraz rozmaite techniki sztuki z wykorzystaniem światła i lasera.

Monday, March 21 2011

Malarstwo współczesne

malarstwo_wspolczesne.jpgDla jednych to uchwycenie wizji artysty za pomocą multimedialnych urządzeń, dla innych to dzieło stworzone za pomocą pędzla i farb olejnych.

Jedno, co można powiedzieć na pewno to to, iż malarstwo współczesne to swobodne i niezwykle nasycone emocjami ukazywanie talentu, wizji a także różnorodnych zjawisk za pomocą obrazów. To dzieła sztuki dla prawdziwych koneserów, estetów czy znawców piękna. W odłam tejże sztuki malarskiej wchodzą prace artystyczne zarówno te o przekazie niebywale realistycznym, ale również te o zabarwieniu surrealistycznym. Malarstwo współczesne, tak jak i sama sztuka współczesna, nazywana także nowoczesną nie toleruje norm, zasad, kanonów, ograniczeń oraz wszelakich hamulców artystycznych. Wizja współczesnego artysty jest zupełnie niczym ptak, unosi się ponad przeciętność i utarte szlaki, pokazuje nam rzeczy z zamierzchłych czasów w zupełnie innym obliczu. Sztuka ta pozwala w sposób unikalny, wyjątkowy i ponad przeciętnych zobrazować wszelkie zjawiska nas otaczające.